Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

2021 01 11 sluzba styczen niedziele

 

 

 

W czasie wakacji każdy ministrant pełni służbę w tygodniu, od poniedziałku do soboty służy na wszystkich Mszach św. Wybiera dwa tygodnie. (mogą być w różnych terminach i miesiącach). Taki plan przyjmujemy w związku z wyjazdami wakacyjnymi???

Nie może zabraknąć ministrantów przy ołtarzu. Pozostałe dni i tygodnie ma wolne, z wyjątkiem niedzieli, ale zawsze może przyjść i służyć Bogu i ludziom.

W okresie wakacji nie ma zbiórek!

W niedzielę i uroczystości służymy według grup! Powstały trzy nowe grupy. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

Duszpasterstwo ministrantów zaprasza do udziału w konkursach i spotkaniach formacyjnych. W każdą sobotę sierpnia od godz. 19 za pośrednictwem YouTube (kanał: Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej) proponowane będą konkursy liturgiczne prowadzone przez redakcję strony DMAK oraz MWM czyli Ministrancką Wytwórnię Muzyczną (znaną z przeróbki muzycznych hitów); konkursy umożliwi aplikacja Kahoot! Na stronie www.dmak.info ukażą się ponadto zadania do wykonania przez ministrantów: quizy, krzyżówki, rebusy itp., przeznaczone dla odpowiedniej grupy wiekowej. Odsyłając odpowiedzi na adres: cezariusz.wala@katowicka.pl ministranci wezmą udział w losowaniu nagród. Księża, którzy chcą sami przeprowadzić spotkania formacyjne przeznaczone dla młodszych uczestników mogą zaopatrzyć się w notatniki rekolekcyjne pt. „Rekolekcje. Moja służba. Stopień I", dostępne na www.wydawnictwo-oaza.pl lub u duszpasterza ministrantów w cenie 9 zł. Ich tematyka dotyka zagadnień związanych ze znakiem krzyża, sakramentem pokuty i pojednania oraz Eucharystii, Maryją i świętymi oraz świętowaniem niedzieli.

Copyright © Parafia MB Fatimskiej