Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

  

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października  2019 r.

DZIEŃ PAPIESKI

 

 

 1. Dziś nasza Wspólnota Parafialna przeżywa „Dzień Papieski” i „Dzień Fatimski”.
  Podczas Mszy św. o godz. 18.00 liturgię ubogaci występ Chóru im św. Grzegorza z Katowic – Panewnik (Bazyliki Ojców Franciszkanów). Chór został zaproszony z inicjatywy i hojności członków Róży Różańcowej św. Jana Pawła II. Koncert Chóru Róża dedykuje Wszystkim Parafianom i Gościom, szczególnie Gościom z Parafii Patronackich budowy naszego kościoła, w dniu Święta jej patrona św. Jana Pawła II.
 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie zakupionych i położonych płytek do naszego kościoła. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 3. W poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej – Grupa 1, a w środę, o godz. 19.00 dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej – Grupa 2. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii www. mbfatimskiej.katowice.pl
 4. W czwartek o godz. 18.45 odbędzie się Spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.
  Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, wspólnoty parafialne, uczestników rekolekcji wielkopostnych i seminarium Płomienie wiary.
  W czwartek, 07 listopada 2019 r. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W sobotę (19 października) i poniedziałek (21 października) odbędzie się zbiórka makulatury do kontenera, który będzie stał na parkingu przy kościele. Celem zbiórki to pomoc misjonarzom. Nasza Parafia, Dekanat Katowice-Piotrowice pomaga ks. Zenonowi Boneckiemu pracującemu w Zambii. Róże Różańcowe co miesiąc składają ofiary na cel misyjny podczas Mszy św. w pierwszą środę miesiąca, za co im serdecznie dziękujemy.
 6. W przyszłą niedzielę - NIEDZIELĘ MISYJNĄ - kolekta przeznaczona będzie na misje.
 7. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych od poniedziałku do piątku i w niedzielę o godz. 17.15, w sobotę po Mszy o godz. 7.30. ok. godz. 8.00.
 8. Różaniec dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który nie mogą uczestniczyć w tygodniu w sobotę o godz. 11.00. Zapraszam dzieci, (dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.), młodzież, (kandydatów do bierzmowania uczniów klas VI, VII, VIII Szkoły Podstawowej), dorosłych.
 9. Msze św. (nabożeństwa) w tym tygodniu odprawiane będą w kościele.
 10. W „Gościu Niedzielnym”:
  - o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika;
  - o aktualności myśli kanonizowanego kard. Newman;
  - na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna;
  - Jakie podatki płacą księże i instytucje kościelne.
  Zachęcam do lektury.
 11. Zapraszam na Pielgrzymkę do Meksyku, Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, jesienią 2020. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij]. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1000,00 zł. Spotkanie przed Pielgrzymką we wtorek, 15 października br. o godz. 19.00.

 

 

ZAPROSZENIE - NA KURS „NOWE ŻYCIE”.
TERMIN KURSU ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY. ODBĘDZIE SIĘ 29-30.11. - 01.12.2019 r

W dniach 29 listopada - 1 grudnia w naszej parafii prowadzony będzie kurs Nowe Życie, ciekawa forma rekolekcji ewangelizacyjnych, czas odkrywania radości wiary i inspiracji dla życia.
Kurs odbywać się będzie w piątek w godz. 18:30-ok. 21:00, w sobotę w godz. 9:00-ok. 20:00 oraz w niedzielę w godz. 8:30-ok. 14:00. Prowadzić go będzie ks. Przemysław z ekipą. Jako duszpasterzowi parafii bardzo zależy mi na naszym wspólnym wzrastaniu w wierze. Dlatego zachęcam do licznego udziału. konieczne jest wcześniejsze zapisanie w zakrystii lub przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl).
Ze względu na całościowy charakter kursu, konieczna jest obecność na całości. Będzie można złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na posiłki i materiały.

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej