Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

  

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lutego 2020 r.

 

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na posadzkę do prezbiterium naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 2. W poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej. To ostatni termin zgłoszenia się do grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata rozpoczyna się w klasie szóstej kończy się bierzmowaniem w klasie ósmej Szkoły Podstawowej.
 3. W czwartek o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity.
 4. W czwartek, w kaplicy o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam na Msze św. wieczorną i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz (ogrzewanie kaplicy i kościoła), wodę i inne media, na bieżące koszty funkcjonowania Parafii. Parafia św. Barbary w Rudzie Śląskiej – Bykowinie będzie wspierać budowę naszego kościoła.
 7. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:
  - o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II;
  - opowieść s. Bogdany ze zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny o błogosławionym ks. Michale Sopoćce;
  - o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła "Seniorzy to przyszłość". Zachęcam do lektury.
 8. Dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie spotkań, liturgii podczas wizytacji kanonicznej ks. Bp Grzegorza Olszowskiego, za obecność, modlitwę. Bóg zapłać!
 9. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od Środy Popielcowej, 26 lutego do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu 01 marca 2020 r. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Dudek, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów z Dębowca, Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Podczas rekolekcji odbędzie się także Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Archidiecezja Katowicka zaprasza na Narodową Pielgrzymkę z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu w dniach od 15 do 17 maja 2020 r. Zapisy: Biuro Podróży PL TRAVEL (organizator pielgrzymki z ramienia Archidiecezji), Katowice, ul. Dąbrowskiego 1/6, poniedziałek-piątek: 9.00-16.00, tel. 694980161, tel. 322564577, tel. 662097959. biuro@pltravel.pl, info@pltravel.pl, szczegóły na www.pltravel.pl;
  Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii.
  10. Msze św., nabożeństwa od poniedziałku do porannej Mszy św. sobotniej odprawiane będą w kaplicy. W kościele trwać bedą prace montażowe sufitu podwieszanego kalenicy i oświetlenia.

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, którymi ofiarami są starsze osoby, samotnie mieszkające i nazbyt ufne, przypominamy o sposobie działania przestępców, którzy najczęściej oszukują metoda na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy funkcjonariusza CBŚ”. 

  Dlatego, aby nie stać się ofiarą oszustwa, zwracamy się Państwa z apelem o zachowanie ostrożności oraz czujności!!! Szczególnie w przypadkach kontaktów osób podających się za krewnych lub policjantów.
  Pamiętajmy, że funkcjonariusza Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oszustom lub przelanie ich na jakiekolwiek konto bankowe, również w ramach realizowanych działań policyjnych.
  Apelujemy również o to, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.
  W przypadkach wystąpienie wyżej wymienionych okoliczności, prosimy o niezwłoczny kontakt z numerem alarmowym 112 lub 997.

 

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej