Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

  

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia  2019 r.

 

 1. Dziś pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
 2. Dzisiaj Parafia Ducha Świętego w Siemianowicach-Śląskich Bytkowie wspiera budowę naszego kościoła.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie zakupionych płytek na posadzkę do kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 4. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pątniczek do Matki Bożej Piekarskiej (niedziela 18 sierpnia).
 5. W następną niedzielę kolekta przeznaczona będzie na bieżące koszty funkcjonowania Parafii, zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę i inne media.
 6. Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach-Piotrowicach będzie także wspierać budowę naszego kościoła.
 7. W niedziele sierpnia (18, 25) nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Msze św. (nabożeństwa) w tym tygodniu odprawiane będą w kaplicy.
 8. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze:
  - bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu;
  - refleksja o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki, czyli o niebie;
  - wspomnienie o niedawno zmarłym księdzu aktorze Kazimierzu Orzechowskim "Żył teatrem i Bogiem".
 9. Zapraszam na trzydniową Pielgrzymkę (19-21.09.2019 r.) organizowaną przez Parafię, noclegi w Domach Pielgrzyma, obiadokolacje, śniadania, przejazd autokarem, ubezpieczenie w cenie 450,00 zł. Program: Dębowiec (Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej), Dukla (Sanktuarium św. Jana z Dukli) Miejsce Piastowe (Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza), Kalwaria Pacławska (Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej), Leżajsk (Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia), Łańcut (Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej), Tuchów (Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej). Zapisy w kancelarii parafialnej oraz szczegółowy program. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200,00 zł. Jest jeszcze 14 wolnych miejsc.
 10. Zapraszam na Pielgrzymkę do Meksyku, Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, jesienią 2020 Zapisanych jest 19 osób, aby stworzyć grupę potrzeba min 20 osób. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij]. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1000,00 zł.
 11. Osoby, które otrzymały zaproszenie do męskiej Róży Różańcowej (15 sierpnia br.), proszone są o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii, kancelarii parafialnej. Zachęcam, zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.
 12. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  - Wojciech Janosz z Martą Pojda,
  - Mateusz Prusak z Magdaleną Wilżyńską,
  - Wiktor Kazibudzki z Anną Kruczek.

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej