Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 kwietnia  2019 r.

 

 1. Dzisiaj, w niedzielę, o godz. 17.30 Nieszpory Świąteczne i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie robocizny za wykonane prace budowlane. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 3. Modlitwy Nowenny i Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiać będziemy według porządku zamieszczonego w intencjach mszalnych.
 4. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie.
 5. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.
 6. W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.
 7. W środę, 24 kwietnia 2019 r.  godz. 19.00-21.00., w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu kolejny wykład z cyklu „Dogmatyka dla liderów”. Temat wykładu: ŁASKA. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Parafii.
 8. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia o godz. 17.30.
 9. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Konwent Wielkanocny Kapłanów Dekanatu Katowice-Piotrowice w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie.
 10. W czwartek o godz. 19.00 obędzie się kolejne spotkanie Seminarium „Płomienie wiary” Jak wierzyć dziś? Jak łączyć wiarę z życiem? Wspólna modlitwa, konferencja, czas dzielenia wiarą, biblijna wg materiałów. Zaprasza Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody.
 11. W sobotę, 27 kwietnia br., w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie odbędzie się XXVI Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej „W Mocy Bożego Ducha”.
  Rozpoczęcie o godz. 10.00. W Festiwalu bierze udział schola „Dzieci Maryi” naszej Parafii. [Plakat-kliknij]
 12. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się próba liturgiczna dzieci z rodzicami przed Uroczystością Pierwszej i Wczesnej Komunii św.
 13. Przyszłą niedzielę, drugą wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy tą niedzielą Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu odbędzie się liczenie wiernych. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.
 14. W następną niedzielę Parafia Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach Śląskich – Chropaczowie, będzie wspierać budowę naszego kościoła.
 15. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty, dekoracje do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 16. Dziękuję wszystkim osobom czytającym, śpiewającym służbie liturgicznej, ministrantom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać!
 17. Zapraszam na Pielgrzymkę po Sanktuariach Polski Południowo-Wschodniej - 3 dni, Grabarka, Drohiczyn, Kodeń, Zamość, Leżajsk, Kalwaria Pacławska, Dukla) 19-21.09.2019 r. koszt 690,00 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200,00 zł.
  Parafia pragnie także zorganizować jesienią 2020 r. Pielgrzymkę do Meksyku, Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij]. Zapisy w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 07.05.2019 r. o godz. 19.30. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1000,00 zł.
 18. Msze św. i Nabożeństwa odprawiane będą w kościele.
 19. W najnowszym numerze „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”:
  - o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus;
  - o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu;
  - jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół
 20. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  - Wojciech Wańha z Sylwią Gładysz;
  - Maciej Koksa z Agnieszką Kukulską (15.04.2019 r.)
 21. Niech blask Zmartwychwstania Chrystusa Pana rozświetli codzienność Waszego życia, a pokój, radość i błogosławieństwo niech obficie wypełnią Wasze serca.

 

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. „DOGMATYKA DLA LIDERÓW”. Serdecznie zapraszam: liderów, animatorów grup i wspólnot parafialnych, wszystkich zainteresowanych solidną formacją doktrynalną lub jej powtórką do udziału w 10 spotkaniach (każde po 2x60 min) – wykładach z możliwością zadawania pytań [szczegóły]. 

 

 

2019 03 30Plomienie Wiary1

Warto odkrywać to, co jest podstawą wiary, życia, relacji. Jednak w wielości informacji, propozycji, zabiegania można czasem zaprzestać szukania prawdy o sobie, świecie i Boga, przez co w życie wkrada się bylejakość, rutyna, zagubienie.

 

Dlatego zapraszamy Ciebie do udziału w seminarium odnowy wiary pt. Płomienie wiary.
seminarium – czas doświadczenia
odnowy wiary – celem jest ożywienie relacji z Bogiem
Płomienie wiary – podstawy wiary i życia chrześcijan

 

Płomienie wiary to cykl spotkań, w czasie którego ma miejsce: modlitwa, konferencja (z wykorzystaniem multimediów i świadectwami osób świeckich), poczęstunek, spotkanie w grupie. W czasie spotkań będzie można zadawać pytania na każdy interesujący temat.

 

Spotkania prowadzą duchowni i świeccy.

Każdy uczestnik otrzymuje materiały do modlitwy w domu.

 

Daty spotkań:
czwartek: 4.04; 11.04; 25.04; 2.05; 9.05; 16.05; 23.05; 30.05
godz. 19:00-20:30.

 

Miejsce: kościół i salki.

Ze względów organizacyjnych optymalne jest zapisanie się w zakrystii (przygotowanie materiałów, poczęstunku).

Czekamy na Ciebie!

ks. Grzegorz Węglorz
oraz Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody

 

szkola ewangelizacji

 Copyright © Parafia MB Fatimskiej