Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021 r.

 

 

 1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wystosował apel w sprawie pomocy migrantom i zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Dzisiaj po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi przed kościołem zbiórkę na ten cel.
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji (Trzeźwościowej), która znajduje się pod obrazem Jezu Ufam Tobie. Zachęcam także do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.
 3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz i inne media oraz na bieżące koszty funkcjonowania. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Mszach św. roratnich (ROTACH), które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, soboty o godz. 7.30 pod hasłem „Do drogi gotowi, START”.
 5. Przy wyjściu głównym z kościoła, można kupić świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; mała świeca: 7 zł, duża świeca 14 zł., opłatki świąteczne oraz zdrapki adwentowe dla rodzin. W tygodniu świece i opłatki można nabyć w Kancelarii Parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. – Sakramentu Pokuty – pół godziny ( 30 minut) przed każdą Msza św. św. W czwartek i piątek od godz. 17.00.
 7. Kolekta pierwszego piątki miesiąca przeznaczona będzie na cele charytatywne, pomoc rodzinie w Syrii „Rodzina rodzinie”. W niedzielę ofiary na ten cel można składać do skarbonki przy świeczniku, po lewej stronie kościoła.
 8. Odwiedziny chorych i starszych parafian, odbędą się w piątek, 03 grudnia br., od godz. 8.00. Odwiedziny przed Świętami Bożego Narodzenia odbędą się w sobotę 18 grudnia 2019 r. od godz. 8.00. Chorych proszę zgłosić do czwartku w kancelarii.
 9. W przyszłą sobotę, Pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się Pierwsze z Pięciu Nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa. O godz. 8.15 Godzinki ku czci Niepokalanemu Poczęciu NMP., o godz. 8.30 Nabożeństwo różańcowe, o godz. 9.00 Msza św. z piętnastominutowym rozmyślaniem tajemnic różańcowych.
 10. Msza św. w intencji górników, pracowników zakładów związanych z górnictwem, emerytów, rencistów i ich rodzin zostanie odprawiona w sobotę, 4 grudnia 2021 r. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam.
 11.  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie robocizny za prace budowlane przy budowie budynku gospodarczego. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, którą przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas.
 12. Parafia św. Jana Sarkandra w Siemianowicach Śląskich - Bańgowie w następną niedzielę będzie wspierać budowę naszego kościoła.
 13. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa. A wśród artykułów zwracamy uwagę na reportaż Agaty Puścikowskiej opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy.

 


 ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - KOLĘDA 2021/2022
Wraz z Parafialną Radą Duszpasterską podjąłem decyzję, że tegoroczne odwiedziny duszpasterskie (kolędę) będzie można przeżyć na dwa sposoby:

 • ODWIEDZINY KAPŁANA W SWOIM DOMU (MIESZKANIU).
  Wierni, którzy chcą przyjąć księdza u siebie proszeni są o wypełnienie deklaracji. Deklarację wrzucamy do skrzynki przy tablicy ogłoszeniowej przy wejściu głównym do kościoła, lub przynosimy do kancelarii parafialnej (do 12 grudnia 2021 r.).
  Zgłoszenia możemy dokonać przez stronę internetową Parafii wypełniając formularz [kliknij].
  Nowych mieszkańców naszej Parafii proszę o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź wypełnienie deklaracji. Kolędy odbędą się po Bożym Narodzeniu (w grudniu 2021 i styczniu 2022). Konkretne terminy zostaną podane po zebraniu deklaracji. Odwiedziny odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego (odpowiedni dystans, maseczka).
 • Wiernych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjąć kapłana u siebie, zapraszam na MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE (podobnie jak w ubiegłym roku). Wtedy będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa dla rodzin i osób samotnych. Będzie można też zabrać do domu wodę święconą, pobłogosławioną kredę i obrazek z modlitwą błogosławieństwa. Ofiarę na dokończenie budowy naszego kościoła, budynku gospodarczego, na utrzymanie parafii będzie można złożyć w czasie Mszy lub przelać na konto parafii.

 

 

SPOTKANIA - KATECHEZY

 1. PIERWSZA KOMUNIA ŚW. 2022. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii  [kliknij].
 2. KATECHEZA DLA DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW., w poniedziałek, o godz. 17.00.
 3. BIERZMOWANIE.
  Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij]
 4. MINISTRANCI - zbiórka w sobotę o godz. 10.30, w kościele. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, służyć Bogu i wspólnocie parafialnej.
 5. DZIECI MARYI - spotkanie w sobotę, o godz. 10.00 do kaplicy Świętych Dzieci Fatimskich

 

 

 INNE OGŁOSZENIA 

 1. Stowarzyszenie PoMOC do 31 listopada 2021 r. realizuje projekt „Poradnictwo specjalistyczne dla kobiet i ich dzieci dotkniętych współczesnymi formami niewolnictwa lub innymi formami przemocy”. Projekt skierowany jest do kobiet znajdujących się w trudnej/kryzysowej sytuacji życiowej, również ofiar przemocy (psychicznej, fizycznej, ekonomicznej), handlu ludźmi, prostytucji, będących mieszkankami lub przebywającymi na terenie miasta Katowice (np. pracujące, uczące się na terenie miasta). Cel projektu: pomoc kobietom pozostającym w kryzysowej sytuacji życiowej poprzez zagwarantowanie bezpłatnej pomocy terapeutycznej i prawnej. Projekt realizowany jest w Punkcie Konsultacyjnym Stowarzyszenia PoMOC, mieszczącym się przy ul. Krasińskiego 21, 40-019 Katowice. Zapisów można dokonywać od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00: telefonicznie: 32 255 38 69; mailowo: biuro@po-moc.pl; osobiście.

 

 

 

Prowadzenie Różańca w tygodniu:

 • poniedziałek – Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • wtorek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • środa – Róża św. Jana Pawła II;
 • czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej;
 • piątek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej;
 • sobota – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Prowadzenie Różańca w pierwsze środy miesiąca:

 • 5 sierpnia - Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • 2 września – Róża św. Michała Archanioła (męska),
 • 7 października - Róża św. Jana Pawła II,
 • 4 listopada - Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • 2 grudnia - Róża św. Jana Pawła II.

 

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej