Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 r.

 

 

 1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare).
  Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.
 2. Zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30.
 3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 4. W poniedziałek 20 marca br, odchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00: - w poniedziałek Grupa 1.
 6. W środę, 22 marca 2023 r., o godz. 18.30, w Bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Scholii, osób, które w ubiegłym roku śpiewały podczas Triduum Paschalnego oraz zapraszam tych, którzy chcą dołączyć do scholi, aby w tym roku przygotować liturgię.
 8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. W tym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 21.00.
  Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w sobotę o godz. 11.00. Kartki z wypominkami za zmarłych, za których modlimy się podczas Drogi Krzyżowej, można składać do skarbonki przy obrazie „Jezu ufam Tobie”, obok świecznika, będą czytanie w piątek od godz. 17.15 do 17.30.
 9. W piątek, 24 marca 2023 r. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Piotrowic.
  Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ul. Radockiego 251. Przejdziemy ulicami: Radockiego, Kostki-Napierskiego, Wilczewskiego, Bukszpanową. Zakończenie Drogi przed kościołem Matki Bożej Fatimskiej, ul. Bukszpanowa 26.
  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dekanatu Katowice-Piotrowice. Niech udział w Drodze Krzyżowej będzie świadectwem naszej wiary.
  Proszę zabrać świece lub lampiony (znicze). Po zakończonej Drodze Krzyżowej będą czekały autobusy, które przewiozą uczestników do Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 10. W sobotę, 25 marca br., obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Obrzęd przyjęcia odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 7.30. Różaniec o godz. 7.00 w intencji dzieci poczętych, a nienarodzonych oraz za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych dzieci.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli na zapłacenie robocizny za wykonane prace budowlane, którym celem jest dostosowanie kaplicy i kościoła do obowiązujących przepisów ppoż.
 12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II.
 13. Zapraszam na Pielgrzymki:
  - Do Medjugorie od 01 do 09 lipca 2023 r.,
  - Ziemia Świętokrzyska od 15 do 17 września 2023 r.;
  - Szlakiem Biblijnym Ziemia Święta od 27 stycznia do 03 lutego 2024 r.
  Szczegółowe informacje na stronie parafialnej [kliknij].
  Zapisy w kancelarii parafialnej.
 14. Parafia przygotowała cztery „Paczki dla Ukrainy”. Koszt przygotowanych paczek to 1300,00 zł.
  Paczki zostały dostarczone do Magazynu Caritas w Katowicach i zostaną one przekazane tym osobom, które zostały najbardziej dotknięte konfliktem wojennym. Ofiary na pokrycie kosztów przygotowanych paczek zbierane są ze sprzedanych paschalików – mała świeca 7,00 zł (plus 3 zł dla Ukrainy) duża świeca 13,00 (plus 2 zł dla Ukrainy). Paschaliki można kupić po Mszy św. przy wyjściu głównym z kościoła i w kancelarii parafialnej.
 15. ZAPOWIEDZI:
  Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  - Tomasz Kosowski z Patrycją Królik (05; 12; 19.03.2023 r.).

 

 

SPOTKANIA - KATECHEZY

 1. PIERWSZA KOMUNIA ŚW. 2023. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii - [kliknij].
 2. KATECHEZA DLA DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW., w poniedziałek, o godz. 17.00.
 3. BIERZMOWANIE. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij].
 4. MINISTRANCI - zbiórka w sobotę o godz. 10.00, w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 5. DZIECI MARYI - spotkanie w sobotę, o godz. 10.00 do kaplicy Świętych Dzieci Fatimskich.

 

 

INNE OGŁOSZENIA:

 1. Zaproszenie do Przedszkola Węgielek – foldery w stojakach z prasą katolicką, informacje na stronie internetowej Parafii.
 2. Skorzystaj z dotacji, wymień kocioł i ociepl swój dom! W ramach programu Czyste Powietrze możesz dostać nawet do 135 000 zł. Dowiedz się więcej: www.czystepowietrze.gov.pl, infolinia: 22 3404080.

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej