Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 

1 listopada 2020 r.

 

 

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie robocizny za wykonane prace ziemne, przygotowanie pod płytę fundamentową budynku gospodarczego.
  Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 2. Jutro, w poniedziałek 2 listopada obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
  Msze św. o godz. 9.00, 16.00 i 18.00.
  Różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 8.30 i 17.30.
  W poniedziałek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. Zalecki, wypominki, modlitwy za zmarłych na Uroczystość Wszystkich Świętych, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, na cały listopad br. można składać do skarbony stojącej przed obrazem Dzieci Fatimskich.
  Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisać dużymi drukowanymi literami. Kartki na modlitwy za zmarłych znajdują się na stojakach z prasą przy wyjściu z kościoła.
  Modlitwy za zmarłych można przesłać w formie e-maila na stronę internetową Parafii: parafia@mbfatimskiej.katowice.pl., a ofiary przelać na konto Parafii nr rachunku 50 8435 0004 0000 0013 1531 0001.
  Zapraszam do modlitwy różańcowej za zmarłych przez cały listopad o godz. 17.30 – od poniedziałku do piątku i w niedzielę 8.30 i 17.30, w sobotę o godz. 7.00.
  Czytanie zalecek, wypominek od 01-08 listopada 15 minut przed Różańcem.
 4. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad.
 5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: – przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 6. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. – Sakramentu Pokuty – pół godziny (30 minut) przed każdą Msza św.
 8. W czwartek o godz. 18.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi SECIM.
 9. Odwiedziny chorych i starszych parafian, odbędą się w piątek od godz. 8.00.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.
 11. W przyszłą niedzielę budowę naszego kościoła wspierać będzie Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej – Halembie.
 12. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:
  - o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą;
  - czy Papież Franciszek popiera związki partnerskie? Co mówi naprawdę Papież;
  - o założycielu Rycerzy Kolumba, którego biografia jest fascynującą historią pokonywania życiowych przeszkód i przekuwania ich w służbę innym.
 13. Od czwartku, 05 listopada 2020 r. w Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021, można to także zrobić drogą telefonicznie nr tel. 602121705. Serdecznie zapraszam.
  Dziękuję za ofiary wpłacane na konto Parafii na budowę kościoła i utrzymanie Parafii. Bóg zapłać.
 14. W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. (nabożeństwach) 85 osób.
  - W kościele nosimy maseczki zasłaniające nos i usta, dezynfekujemy ręce i zachowujemy bezpieczną odległość.
  - W aktualnych warunkach stanu epidemicznego każdy, kto obawia się o swoje zdrowie może skorzystać z dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.
  - Zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
  - Z naszego kościoła każdą Msze św. i nabożeństwo możemy zobaczyć na żywo on-line, trzeba wejść na stronę Parafii: www.mbfatmiskiej.katowice.pl
  - W modlitwie polecajmy Bożej Opatrzności zakażonych prosząc dla nich wszystkich o dar zdrowia. Wspierajmy także duchowo cały personel medyczny zmagający się ze skutkami pandemii.
  - Po każdej Mszy św. –śpiewamy Suplikacje, z prośbą o ustanie pandemii.

 

Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody (SECIM)

 1. Zapraszamy do udziału w ciekawych rekolekcjach - kursie Nowe Życie w dniach 27-29 listopada (piątek wieczór, sobota, niedziela do obiadu). Nastąpiła zmiana terminu. To czas duchowej odnowy i doświadczenia piękna ewangelii. 
  Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie.
 2. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza na Eksternistyczne seminarium odnowy wiary. Szczegółowe informacje na na stronie parafialnej  www.secim.pl. Zapisy za stronie SECIM i w zakrystii.

 

Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian z Archidiecezji Katowickiej do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.

 

 

 

 

Prowadzenie Różańca w tygodniu:

 • poniedziałek – Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • wtorek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • środa – Róża św. Jana Pawła II;
 • czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej;
 • piątek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej;
 • sobota – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Prowadzenie Różańca w pierwsze środy miesiąca:

 • 5 sierpnia - Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • 2 września – Róża św. Michała Archanioła (męska),
 • 7 października - Róża św. Jana Pawła II,
 • 4 listopada - Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • 2 grudnia - Róża św. Jana Pawła II.

 

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej