Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

22 maja 2022 r.

 

 

 1. Dziś budowę naszego kościoła wspiera Parafia Świętej Rodziny i św. Maksymiliana Kolbego w Katowicach – Brynowie.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na zapłacenie robocizny za wykonane prace budowlane, tynkowania budynku gospodarczego. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 3. XV Metropolitalne Święto Rodziny odbędzie się w dniach od 22 maja do 5 czerwca 2022 r. pod hasłem: Rodzina – źródło pokoju. Szczegółowy program na stronie: www.swieto-rodziny.pl.
 4. Od 22 do 29 maja 2022 r. przeżywamy tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa.
 5. Rozpoczynamy szósty tydzień wielkanocny. Zbliża się Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Modlitwy o urodzaje odmawiać będziemy podczas procesji do krzyży.
  W poniedziałek o godz. 17.30 wyruszy procesja do krzyża przy skrzyżowaniu ul.: Bukszpanowa, Stabika i Słonecznikowa.
  We wtorek o godz. 7.00 do krzyża przy kościele.
  W środę o godz. 17.30 wyruszy procesja do krzyża przy skrzyżowaniu ul.: Bukszpanowa, Stabika i Słonecznikowa.
 6. We wtorek, 24 maja przeżywamy dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 7. W czwartek Dzień Matki. Zapraszam na nabożeństwo majowe w intencji wszystkich matek.
 8. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny odmawiamy podczas Nabożeństwa majowego w piątek o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.00 w niedzielę o godz. 17.30.
 9. W sobotę, 28 maja 2022 r. pielgrzymka dziękczynna dzieci po Wczesnej i Pierwszej Komunii św. do Matki Bożej Pokornej, Rud Raciborskich.
  Wyjazd autobusem w parkingu o godz. 10.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej.
 10. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej.
  Parafia organizuje przejazd autobusem do Piekar Śląskich. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele (ul. Bukszpanowa 26) powrót po zakończonej Mszy św. lub nabożeństwie majowym.
  Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 40,00 zł.
 11. W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę i inne media, na bieżące koszty funkcjonowania Parafii.
 12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi.
 13. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Adam Pilch z Weroniką Wytrych, Maciej Dulak z Dominiką Piotrowską.

 

 

 

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach-Piotrowicach organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy w dniach 3-5 czerwca. Zapraszamy młodzież oraz całe rodziny. Cena 130 zł zawiera przejazd, ubezpieczenie oraz pakiet pielgrzymka. Zapisy i dodatkowe informacje na stornie: www.parafia.katowice.pl.  Serdecznie zapraszamy. Zapisy do 26 maja, ilość miejsc ograniczona.
 2. Nieodpłatne konsultacje psychologiczne, rozmowy wspierające, możliwość skorzystania z mediatora sądowego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną tel. 602121705.
 3. IV archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic odbędzie się w dn. 8–16 września br. Szczegółowe informacje na plakatach.
 4. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie – Rok Rodziny. Materiały formacyjne dla rodzin znajdują się na stronie parafialnej i Duszpasterstwa Rodzin [kliknij
 5. „Bóg daje życie – smog je odbiera” to akcja informacyjna Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Polskiego Alarmu Smogowego, która przy wsparciu Przewodnika Katolickiego trafiła do wielu parafii w Polsce, jako część programu „Zielone Parafie”. Z powodu zanieczyszczenia powietrza rocznie umiera przedwcześnie niemal 50000 Polaków. Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest korzystanie z przestarzałych kotłów. Polscy biskupi wielokrotnie podkreślali, że troska o czyste powietrze – to troska o życie. Odpowiedzialność tę możemy wyrazić poprzez wymianę źródeł ciepła na czystsze i mniej szkodliwe dla zdrowia. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na plakatach wywieszonych na tablicach informacyjnych, na stronie internetowej Parafii [kliknij], które pokazują również możliwości uzyskania dotacji sięgającej 90 % kosztów wymiany kotła.

 

 

2022 03 12 spowiedz

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej