Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

XX NIEDZIELA  ZWYKŁA

14 sierpnia 2022 r.

 1. Dziś budowę naszego kościoła wspiera Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Rudzie Śląskiej Kłodnicy.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na zapłacenie robocizny przy budowie budynku gospodarczego. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 3. W poniedziałek - 15 sierpnia - obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 18.00.
  Podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  Kolekta uroczystości przeznaczona będzie na zadaszenie nad wejściem główne go kościoła. W tym dniu budowę naszego kościoła wspierać będzie Parafia św. Rodziny i św. Maksymiliana w Katowicach – Brynowie.
 4. METROPOLITALNY OBCHÓD ODPUSTU WNIEPOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.
  Eucharystia na dziecińcu Opactwa o godz. 11.00, Nieszpory, Bazylika Mniejsza o godz. 15.00.
 5. W środę obchodzić będziemy Uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji i Metropoli Katowickiej.
 6. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity.
 7. W piątek, trzeci piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 8. PIELGRZYMKA KOBIET I DZIEWCZYN DO MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
  Parafia, Dekanat organizuje dla kobiet i dziewcząt przejazd autokarem do Piekar Śląskich. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej do 15 sierpnia br. Koszt przejazdu 35,00 zł.
  Wyjazd w parkingu przed kościołem o godz. 6.45. Powrót po zakończonych nieszporach.
  [ZAPROSZENIE - kliknij]
 9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na zadaszenie nad wejściem główne go kościoła.
 10. W niedziele i uroczystości sierpnia (14, 15, 21, 28) nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
 11. Polecam dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów, a cykli wakacyjnym „Gościa” Suwalszczyzna.
 12. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń oraz bezpiecznego powrotu do domu.
 13. ZAPOWIEDZI Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  - Adam Rajski Martą Bajura;
  - Dariusz Adam z Elżbietą Wróbel.

 

PIELGRZYMKA

Zapraszam także na Pielgrzymkę do Meksyku (EMIRtravel) od 22 listopada do 04 grudnia 2022 r., są wolne miejsca.
Cena: 5600 pln i 1750 dolarów.
Zapisy 16 sierpnia 2022 r. w kancelarii parafialnej, przy zapisie wpłacamy 1500 pln.
Program pielgrzymki - kliknij.

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. Od jakiegoś czas zachęcamy się wzajemnie do działania w temacie zmiany sposobu ogrzewania naszych domów z powodu naszej odpowiedzialności za zdrowie nasze i innych – między innymi poprzez akcję Bóg daje życie Smog je odbiera. Gwałtowny wzrost kosztów mediów, który obserwujemy w ostatnim czasie, nadał tym zagadnieniom jeszcze większą wagę i dodatkowy charakter. Znalezienie sposobu zmniejszenia kosztów ogrzewania staje się teraz ważnym celem dla każdego gospodarstwa domowego.
  Z inicjatywy naszych parafian chcemy umożliwić zapoznanie się z możliwościami jakie stwarzają nowoczesne rozwiązania grzewcze w oparciu o pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne poprzez m.in. poprzez spotkania informacyjne na terenie naszej parafii. Zainteresowanych zapraszam do lektury szczegółów w naszym informatorze oraz na stronę internetową parafii.
 2. Nieodpłatne konsultacje psychologiczne, rozmowy wspierające, możliwość skorzystania z mediatora sądowego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną tel. 602121705.
 3. Czwarta archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic odbędzie się w dn. 8–16 września br. Szczegółowe informacje na plakatach stronie Archidieczji katowickiej.
 4. „Bóg daje życie – smog je odbiera” to akcja informacyjna Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Polskiego Alarmu Smogowego, która przy wsparciu Przewodnika Katolickiego trafiła do wielu parafii w Polsce, jako część programu „Zielone Parafie”. Z powodu zanieczyszczenia powietrza rocznie umiera przedwcześnie niemal 50000 Polaków. Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest korzystanie z przestarzałych kotłów. Polscy biskupi wielokrotnie podkreślali, że troska o czyste powietrze – to troska o życie. Odpowiedzialność tę możemy wyrazić poprzez wymianę źródeł ciepła na czystsze i mniej szkodliwe dla zdrowia. Informacje na plakatach wywieszonych na tablicach informacyjnych, na stronie internetowej Parafii, które pokazują również możliwości uzyskania dotacji sięgającej 90 % kosztów wymiany kotła.

2022 03 12 spowiedz

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej