Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

I NIEDZIELA ADWENTU

 27 listopada 2022 r.

 

 1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji (Trzeźwościowej), która znajduje się pod obrazem Jezu Ufam Tobie.
  Zachęcam także do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.
 2. Dziś modlimy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar Wielkiego Głodu w Ukrainie, w latach 1932-1933.
 3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz i inne media oraz na bieżące koszty funkcjonowania Parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Mszach św. roratnich (ROTACH), które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak …”.
 5. Przy wyjściu głównym z kościoła, można kupić opłatki świąteczne i zdrapki adwentowe dla rodzin. W tygodniu opłatki można nabyć w Kancelarii Parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. – Sakramentu Pokuty – pół godziny ( 30 minut) przed każdą Msza św. św. W czwartek od godz. 17.00.
 7. Kolekta pierwszego piątki miesiąca przeznaczona będzie na cele charytatywne, pomoc rodzinie w Syrii „Rodzina rodzinie”. W niedzielę ofiary na ten cel można składać do skarbonki przy świeczniku, po lewej stronie kościoła.
 8. W przyszłą sobotę, odbędzie się Pierwsze z Pięciu Nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca wynagradzających „za obelgi przeciwko Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  O godz. 7.00 Nabożeństwo różańcowe, o godz. 7.30 Msza św. z piętnastominutowym rozmyślaniem tajemnic różańcowych.
 9. W następną niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji górników, pracowników zakładów związanych z górnictwem, emerytów, rencistów i ich rodzin. Serdecznie zapraszam.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wykonanie ściany żelbetonowej pod dzwonnicą. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, którą przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas.
 11. ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - KOLĘDA 2022/2023
  Wraz z Parafialną Radą Duszpasterską, podjęliśmy decyzję, że po trzyletniej przerwie, tegoroczna KOLĘDA, odbędzie się w sposób tradycyjny. Każda rodzina otrzyma informację do skrzynki na listy o terminie odwiedzin.
  Plan odwiedzin znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij] i gablotkach.
 12. Do 08 grudnia 2022 r. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w poniedziałek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00. W godzinach porannych kancelaria będzie nieczynna
 13. Pogrzeb. W sprawie pogrzebu proszę o kontaktować się z Panem Bogusławem, kościelnym tel. 505386320.
 14. Odwiedziny chorych i starszych parafian, odbędą się przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 17 grudnia 2022 r. od godz. 8.00.
 15. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dzieciom, młodzieży polecam adwentowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” ze zdrapką.

 

 

SPOTKANIA - KATECHEZY

 1. PIERWSZA KOMUNIA ŚW. 2023. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii - [kliknij].
 2. KATECHEZA DLA DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW., w poniedziałek, o godz. 17.00.
 3. BIERZMOWANIE. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij].
 4. MINISTRANCI - zbiórka w sobotę o godz. 10.00, w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 5. DZIECI MARYI - spotkanie w sobotę, o godz. 10.00 do kaplicy Świętych Dzieci Fatimskich.

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej