Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 

18 kwietnia 2021 r.

 

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam Was do lektury Pisma Świętego.
 2. W niedzielę zostaną odprawione dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 7.30 i 19.30. O godz. 10.30 i 17.30 będzie możliwość przyjęcia Komunii św. w kościele dla osób które, korzystają w transmisji Mszy św. telewizyjnych, radiowych i internetowych.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie papą części dachu kaplicy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa.
 5. W poniedziałek i środę o godz. 19.00, w kościele, odbędzie spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej.
 6. W sobotę, odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii św.. O godz. 10.00 (I Komunia 02.05.2021 r., o godz. 11.00); o godz. 11.00 (I Komunia 02.05.2021 r. o godz. 12.30, o godz. 12.00 (I Komunia 02.05.2021 r. o godz. 14.00).
 7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie papą części dachu kaplicy.
 8. Msza św. w intencji wszystkich tegorocznych maturzystów zostanie odprawiona przez bp. Adama Wodarczyka w katedrze w niedzielę 25 kwietnia br. o godz. 12.00. Zainauguruje ona diecezjalny tydzień modlitwy za maturzystów. Za pośrednictwem specjalnego formularza młodzi mogą zgłaszać chęć bycia objętymi modlitwą, a każdy, kto chciałby podjąć się modlitwy w ich intencji może to uczynić logując się: [kliknij]
 9. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane w tym trudnym czasie, na utrzymanie Parafii i na dokończenie budowy kościoła. Bóg zapłać.
 10. W najnowszym "Gościu Niedzielnym": - o realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. Powikłania, jak alarmują lekarze, zostaną z nami na lata i trzeba podjąć działania, żeby z nimi walczyć. Polecam również rozmowę z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, ks. Krzysztofem Wonsem, z okazji Tygodnia Biblijnego.
 11. KURS ALPHA ONLINE To czas 10 ciekawych spotkań dotyczących chrześcijaństwa i wiary. Podczas każdego spotkania ciekawy wykład (filmik), rozmowy w grupach i modlitwa. Podczas spotkań można pytać o wszystko. Kurs prowadzony będzie w dwóch terminach (uczestnicy wybierają stały dzień przy zapisie) poniedziałek, od 26 kwietnia do 28 czerwca; godz. 19:30-ok. 21:15; piątek, od 23 kwietnia do 25 czerwca; godz. 19:30-ok. 21:15; Szczegóły i zapisy: www.secim.pl; www.facebook.com/secim.eu

 

INNE OGŁOSZENIA

“Bóg daje życie – smog je odbiera” to akcja informacyjna Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Polskiego Alarmu Smogowego, która trafiła do większości parafii w Polsce, jako część programu „Zielone Parafie”. Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest korzystanie z przestarzałych kotłów. Jak podkreśla Papież Franciszek, jako chrześcijanie jesteśmy powołani do troski o życie i zdrowie bliźnich. Odpowiedzialność tę możemy wyrazić poprzez wymianę źródeł ciepła na czystsze i mniej szkodliwe dla zdrowia. Proszę o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej Parafii [kliknij], na plakatach umieszczonych na dodatkowej tablicy informacyjnej w kościele, pod którą znajdują się ulotki, które pokazują również możliwości uzyskania dotacji sięgającej kilkadziesiąt procent kosztów wymiany kotła.

 

 

 

Prowadzenie Różańca w tygodniu:

 • poniedziałek – Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • wtorek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • środa – Róża św. Jana Pawła II;
 • czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej;
 • piątek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej;
 • sobota – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Prowadzenie Różańca w pierwsze środy miesiąca:

 • 5 sierpnia - Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • 2 września – Róża św. Michała Archanioła (męska),
 • 7 października - Róża św. Jana Pawła II,
 • 4 listopada - Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • 2 grudnia - Róża św. Jana Pawła II.

 

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej