Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

IV NIEDZIELA WIELKANOCYY - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

21.IV.2024 r.

 

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont krypty katedry.
  Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  W czwartek o godz. 7.30 Msza św. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Prosić będziemy Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o powołania z naszej wspólnoty parafialnej i modlić się za naszego diakona Mateusza.
 3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W środę, o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
 5. W środę o godz. 19.30 spotkanie młodzieży (uczniów klas ósmych) przed bierzmowaniem.
 6. W czwartek, Święto św. Marka Ewangelisty. Nabożeństwo o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy o godz. 17.15.
 7. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży (uczniów klas ósmych) i ich świadków przed bierzmowaniem.
 8. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieży (uczniów klas ósmych) przed bierzmowaniem.
  Okazja do Spowiedzi Św. dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania, dla rodziców, rodziców chrzestnych, świadków bierzmowania i rodzin
 9. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli Biskup Marek Szkudło: Zapraszam na Msze św. rodziców, rodzeństwo, rodziców chrzestnych, rodziny.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę i inne media, na bieżące koszty funkcjonowania Parafii.
 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument, a także o tym, jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów, oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha.
 12. Polecam „Gościa Niedzielnego Historia Kościoła” nr 3. Temat numeru: Miriam z Nazaretu, Kim była żydowska dziewczyna, która została Matką Boga?; Biskup inkwizytatorem III część rozmów o inkwizycji; Jana Paweł II w Polsce 45. Rocznica I pielgrzymki. Gość do nabycia przy figurze św. Józefa.
 13. Zapraszam na Pielgrzymkę do Medjugorie od 23 do 31 sierpnia 2024 r. Koszt: 850 zł + 270 EURO. Zapisy w kancelarii parafialnej. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Fatimy 12-19 czerwca 2024 r.

 

 

  

INNE OGŁOSZENIA:

 1. Zapraszam na film. W czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  w kinie Libero o godz. 17.30 zostanie wyświetlony film pt. „Przysięga Ireny”.
  Bohaterka filmu podczas Drugiej Wojny Światowej heroicznie walczy w obronie ludzkiego życia. Jest to film  o zwycięstwie dobra nad złem. Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii, kancelarii. ks. Krzysztof Kregel

 

 

 • PIERWSZA KOMUNIA ŚW. 2024. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii zakładka przygotowanie do sakramentów [kliknij].
 • KATECHEZA DLA DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW., w poniedziałek, o godz. 17.00. (od 18 września 2023 r.)
 • BIERZMOWANIE Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii zakładka przygotowanie do sakramentów [kliknij].
 • MINISTRANCI - zbiórka w sobotę o godz. 10.00, w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 • DZIECI MARYI - spotkanie w sobotę, o godz. 10.00 do kaplicy Świętych Dzieci Fatimskich.

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej