Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 r.

 

 1. Dziś Światowy Dzień Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich odpowiedzialnych na przekazywanie informacji
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę, na bieżące koszty funkcjonowania Parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 3. W czwartek, o godz. 17.30 Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta przeznaczona będzie na zakup kamienia - granitu, na schody główne do kościoła.
 5. W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024 r.
 6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji) oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów.
 7. Zaproszenie na film: „Raport Pileckiego”, kino Libero, czwartek, 21 września 2023 r., godz. 17.00. Film oparty na faktach o rotmistrzu. Bohater i organizator ruchu oporu w obozie koncentracyjnym Auschwitz . Pisze raport o sytuacji w tym obozie i ucieka z tego obozu. Po wojnie próbuje przeciwstawić się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. Zostaje niesłusznie skazany na karę śmierci i do XXI wieku był oczerniany i uważany za zdrajcę. W ostatnich latach został oczyszczony z zarzutów i odznaczony Orderem Orła Białego. Film od strony historycznej ukazuje nowe oblicze naszego kraju i roli władz ówczesnych. Sam bohater stale przy sobie miał mały krzyżyk i książeczkę „O naśladowaniu Chrystusa” Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii po Mszy św., kancelarii w godzinach urzędowania. Cena biletu 15 zł. Przy kasach w Kinie gromadzimy o godz. 16.30 – 16.45.
 8. Zapowiedzi:
  Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  - Rafał Gajewski z Moniką Tomala.

 

 • PIERWSZA KOMUNIA ŚW. 2024. Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii zakładka przygotowanie do sakramentów [kliknij].
 • KATECHEZA DLA DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW., w poniedziałek, o godz. 17.00. (od 18 września 2023 r.)
 • BIERZMOWANIE Plan spotkań znajduje się na stronie internetowej Parafii zakładka przygotowanie do sakramentów [kliknij].
 • MINISTRANCI - zbiórka w sobotę o godz. 10.00, w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 • DZIECI MARYI - spotkanie w sobotę, o godz. 10.00 do kaplicy Świętych Dzieci Fatimskich.

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej