Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021 r.

 

 1. W okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 2. Dzisiaj budowę naszego kościoła wspiera Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach- Piotrowicach.
 3. Dziś obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców.
  Po Mszy św. w sobotę o godz. 16.00 i po każdej Mszy św. w niedzielę, odbędzie się błogosławieństwo kierowców, wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz modlitwa za poszkodowanych w wypadach drogowych oraz za zmarłych – ofiary wypadków drogowych.
  Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa kierowców oraz ich samochodów i pojazdów mechanicznych przeznaczone będą na wyposażenie polskich misjonarzy w środki transportu „Akcja św. Krzysztof 2021 1 GR ZA 1 KM”. Więcej informacji na stronie www.miva.pl.
 4. Z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy dzisiejszą niedzielę, po raz pierwszy w Kościele, jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Niech ten dzień stanie się okazją do wyrażenia wdzięczności naszym seniorom przez młodsze pokolenia, jak i przez nas – duszpasterzy - którzy tak często korzystamy z hojności najstarszych Parafian i ich poczucia odpowiedzialności za parafialną wspólnotę i parafialny kościół. Msza św. /z okazji wspomnienia Świętych Anny i Joachima/ w intencji starszych i samotnych oraz chorych Parafian zostanie odprawiona w środę 28 lipca 2021 r. o godz. 18.00. Podczas Mszy św. udzielać będziemy sakramentu chorych. Po Mszy św., w kaplicy Świętych Dzieci Fatimskich, odbędzie się agapa – spotkanie przy stole dla osób starszych i samotnych. Proszę Parafialny Zespół Caritas o pomoc w przygotowaniu spotkania.
 5. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz i inne media oraz na bieżące koszty funkcjonowania. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 6. W poniedziałek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób, które odeszły ze wspólnoty Kościoła, które przeżywają trudności na drodze wiary z prośbą, by nasze świadectwo życia i wierność Jezusowi pomogło im w pokonaniu kryzysu.
  Po Mszy św. do godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w tej intencji i adoracja Najświętszego Sakramentu, będą się odbywały w ostatni poniedziałek miesiąca.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po Mszach św. przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na fundusz, który zostanie przekazany poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w naszej Ojczyźnie i całej Europie przez Caritas Archidiecezji Katowickiej i Caritas Polska. Proszę Parafialny Zespół Caritas o przeprowadzenie zbiórki.
 8. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie Parafii i na dokończenie budowy kościoła. Bóg zapłać.
 9. W najnowszym "Gościu Niedzielnym":
  - O świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, a w wakacyjnym cyklu klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga.
  Zachęcam do lektury.
 10. ZAPOWIEDZI:
  Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  - Artur Lekki z Sonią Wojtecką,
  - Łukasz Kurcius z Joanną Bulik.

 

 

 

 

 

Prowadzenie Różańca w tygodniu:

 • poniedziałek – Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • wtorek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • środa – Róża św. Jana Pawła II;
 • czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej;
 • piątek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej;
 • sobota – Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Prowadzenie Różańca w pierwsze środy miesiąca:

 • 5 sierpnia - Róża Matki Bożej Częstochowskiej,
 • 2 września – Róża św. Michała Archanioła (męska),
 • 7 października - Róża św. Jana Pawła II,
 • 4 listopada - Róża św. Anny i św. Faustyny;
 • 2 grudnia - Róża św. Jana Pawła II.

 

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej